FORUM BMW - www.forumbmw.ro - BMW FORUM: consum 525 tds - FORUM BMW - www.forumbmw.ro - BMW FORUM

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

consum 525 tds

#1 Useril este offline   bozy 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 30-July 09

Postat 05 November 2010 - 07:50 PM

salut.am si eu o intrebare.cat consuma un bmw 525 tds,in oras si afara din localitate.si daca la 200000km motorul inca mai da randament.

0

#2 Useril este offline   dario 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Postari: 208
  • Inregistrat: 17-June 10

Postat 05 November 2010 - 09:48 PM

1.depine de la masina la masina consumul(cam 11-12 in oras iar afara 6 -7,dar cum ziceam depinde,trebe schimbat filtre,ulei...depinde si ce jante ai,etc)
2.RANDAMENT =CAPACITATEA DE A PRODUCE ;eventual te referi daca mai merge bine ca si inainte cand avea km mai putini,nu te speria de km caci orcum masinile aduse din germania au peste 20k :):):) si dat inapoi la 100 si ceva.
ps.sunt 525tds cu 400k si inca merg foarte bine ,,no problem,, eu zic ca e o masina reusita ce sa mai zic de 530 :)
0

#3 Useril este offline   ninu 

• Member
  • PipPip
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 13-November 10
  • LocationFrance 95

Postat 14 December 2010 - 12:48 AM

Salutare,
Am observact ca de cateva zile incepe sa consume mai mult? Sa fie din cauza firgului sau trebe schimbat fitru motorina, aer etc? ii cam cu 1,5 litri in plus ceea ce ii destul de mult, tind sa cred ca nu ii din cauza frigului.
Aveti ceva idei de ce o urcare de combustibil asa importanta pe acelasi traseu  care inainte consuma 6,8 acum sunt la 8,5?

Have a good time
0

Arata acest topic

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Untitled 1

Camere de Supraveghere  DVR  Vid

Camere de Supraveghere  DVR  Videointerfoane  Alarme Wireless

Control Access  Surse Alimentare  Camere IP  Alarme Auto